Reply

Cast Your Vote:

    • Regular gallon milk -- Votes: 4
    • Powdered milk -- Votes: 9
user banned 3 kids; Ontario 10942 posts
23rd Jan '13

More then likely powder, but I would never buy it use it or drink it myself or give it to my kids....yuck!! lol

We pay just over 5.00 for 3 litres of milk here, and we go through about 9 litres a week. lol

user banned California 8675 posts
23rd Jan '13

eww you get what you pay for. Powder seems nasty never tried it and I sure hope I dont have to. Regular gallon milk is better and worth the money.

tonys_mama(army wife) 4 kids; 1 angel baby; Fort Irwin, California 15522 posts
23rd Jan '13

You don't get WIC op? We get a lot of milk from them. Do you have a king soopers over there? There store brand milk is alot cheaper only because it's kosher. It's really good too!

tonys_mama(army wife) 4 kids; 1 angel baby; Fort Irwin, California 15522 posts
23rd Jan '13

Oops.



10 f**king characters

tonys_mama(army wife) 4 kids; 1 angel baby; Fort Irwin, California 15522 posts
23rd Jan '13

You don't get WIC op? We get a lot of milk from them. Do you have a king soopers over there? The store brand milk is alot cheaper only because it's kosher. It's really good too!

I♡C&R. 2 kids; Thornton, CO, United States 24865 posts
24th Jan '13

No, I don't get WIC. We over qualify by $48 a month :-/